| thevampirediariesfever a întrebat:

Ce avantaje am daca folosesc Google chrome?

8 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nu ai niciun avantaj.
O sa te alegi cu un soft prost, instabil in care totul e o reclama.

Eu folosesc Mozilla. De departe cel mai bine gandit browser. Se poate customiza absolut orice pentru a face navigarea pe placul tau.
La Chrome alea sunt, pe alea le folosesti.
E adevarat ca firefox-ul e mai lent, dar nu degeaba e cel mai folosit browser.

Si faza cu viteza e aparenta. Daca stergi fisierele temporare dupa maxim o saptamana, crede-ma ca pana si internet explorerul o sa se miste bine.
Pentru cei care invoca treaba cu design-ul. Incercati Safari sa vedeti acolo design. oh go on

| MikeAlexis a răspuns:

Viteza. e unul dintre cele mai rapide browsere. (la fel si Opera)

| Cronki a răspuns:

La chrome nu am gasit tabul "Home". Nu am reusit sa folosesc deloc bookmark-ul(add favorites) Desi se spune ca ar fi cel mai rapid browser, pe mine inca nu m'a convins. Asta pentru ca imi incarca pagina repede si mi-o afiseaza tip oglinda, dar imaginile apar mai greu.
Firefox. este foarte, foarte lent, iar Opera are probleme serioase cu setarile. La drept vorbind nici un browser nu le are pe toate. Iti recomand sa il descarci /instalezi si apoi ai sa vezi daca il pastrezi sau nu!
http://dl.google.com/chrome/install/642.2/chrome_installer.exe
sau
http://www.google.com/chrome/

| cartridge a răspuns:

Singuru avantaj e ca le cresti cota celor de la Google.
Opera si Safari rulz! Firefox o cam ia in jos vad.

| Sconcsiş a răspuns:

Viteza, design (ma rog, asta nu contează prea mult), extensii, diferite opţiuni... E de departe cel mai bun browser

| florinell a răspuns:

Pai ai ceva avantaje, in primul rand google chrome merge mult mai bine ca mozilla si iti deschide paginile mult mai repede si in al doilea rand unele jocuri nu prea meg pe mozilla sau pe explorer, si daca merg, merg foarte greu.Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar foarte multe! Viteza de internet este mai avansata, iti raman unele sait-uri pe care le-ai accesat, gasesti mai repede ce vrei. Si eu folosesc Google Chrome...chiar este foarte bun.

| Allutwo a răspuns:

Eu folosesc Chrome. Parca se incarca paginile mai repede cu el si in afara de asta, spre deosebire de Firefox, Internet Explorer si alte browsere, la chrome indiferent cat de mare e cache-ul sau cat de multe cookies ai merge la fel de bine. La mozilla de exemplu dupa 2 saptamani deja se misca foarte greu (cel putin la mine ca am pc-ul mai slab).