| oceanoflove a întrebat:

Ce avantaje prezintă SO endless fata de linux si windows?

Răspuns Apreciat de Editori
| Osneros a răspuns:

Endless e o distributie de Linux, bazat pe Debian. Prezinta, bineinteles, toate avantajele si dezavantajele lui Debian in comparatie cu Windows.
Cea mai importanta diferenta dintre Endless si Debian este ca Endless nu foloseste.deb, ci OSTree.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Si SO Endless este o versiune Linux.
L-am incercat o singura data.
Ca "aspect" te duce cu gandul la iOS.
Nu ma incanta prea tare, fiindca nu prea sunt programe suplimentare care sa-i poti adauga.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Nu prea sunt? Serios? Doar cateva mii...

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Recunosc, nu am prea "sapat" in bg.
L-am intalnit pe un laptop cumparat de nepotul meu si m-am "jucat " cu el doar 1-2 ore.
El l-a folosit pentru scoala si internet (la liceu), nu stiu daca nu si-a schimbat SO de atunci (cca. 2 ani).