| BostanDaniel1974 a întrebat:

Ce beneficii si ce facilitati are sistemul Endless OS?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fiind o versiune Linux, este gratuit, nu se poate virusa sau se viruseaza greu, astfel merge navigatia pe internet mai repede.
Usor de folosit, toate pachetele de programe instalate sunt cu licenta gratuita.

Are un mic dezavantaj: pentru rularea unor programe windows este nevoie de putine cunostinte suplimentare... happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- gratuit
- consumă resurse puține (2G RAM, 8-10G hdd)
- poate fi al 2-lea SO pentru boot multiplu
- interfață intuitivă (aduce cu Android)

| LPCTSTR a răspuns:

Este un sistem de operare foarte light, care seamana putin cu interfata Android, destinat celor ce doresc sa obtina 'simplitatea in persoana'.
Este un sistem derivat al Linux si nu cere mult tocmai datorita simplitatii pe care acest sistem o ofera.
Mai multe informatii aici: www.xpnet.eu/endless-os/