| aurelparvul a întrebat:

Ce browser este mai bun, Chrome sau Internet Explorer?

7 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Chrome....de 1000 de ori mai bun

| Wassup a răspuns:

E ca si cum ai intreba ce telefon e mai bun:Alcatel sau Iphone...

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Cu siguranta Chrome este cel mai bun.Navighez me internet foarte usor!

| AshWorld a răspuns:

Depinde ce te intereseaza, doar o banala navigare pe net, pe care ambele o executa la fel de bine(ma refer, evident, la ultimele versiuni) sau ceva customizare, sincronizare setari, extensii, o sumedenie de optiuni. In acest al 2-lea caz Chrome sta mai bine. Explorer-ul, chiar si la ultima versiune, e destul de minimalist in facilitati in comparatie cu competitorii. In privinta consumului de resurse, eficienta utilizarii acestora, stabilitate si securitate...eu spun din ce am constatat ca IE de pe la ultimele versiuni(9+) sta mai bine.
Depinde de utilizator! In orice caz, trebuie luat in vedere faptul ca multa lume inca a ramas cu sechele si vorbe de demult cum ca IE e slab. Asta era adevarat acum vreo 5 ani sau mai mult. De la un timp s-a actualizat la versiuni mai noi si e chiar decent. Multi s-ar descurca azi cu IE9 sau IE10 fara a folosi alt browser, insa sub influenta spiritului de turma stiu de ani buni un lucru abracadabrant:"Dupa instalarea proaspata a Windows-ului folosesti IE-ul doar o singura data pentru a downloada alt browser". Nu mai suntem de mult timp la acele vremuri cand IE chiar nu mai progresa(asta si din cauza versiunilor noi de Windows care apareau la intervale mai lungi de timp, iar Microsoft ne-a obisnuit de cele mai multe ori cu lansarea unei noi versiuni IE la lansarea unei noi versiuni de Windows).

In fine, Google Chrome sau Internet Explorer? Eu zic sa le ai pe amandoua. Pana la urma experienta personala e cea mai importanta! Rapoartele/benchmark-urile sau vorbele care umbla pe net sau printre prieteni, vecini...au mai putina importanta.

| Christian94 a răspuns:

Depinde pe care esti invatat sa navighezi...

| oxynfire a răspuns:

Firefox, tocmai a aparut versiunea 11

| YoYoAndreI a răspuns:

Eu zic ca sunt la fel! Ca tot acolo ajungi daca ai explorer si daca ai chrome eu acum am FireFox ala i numa bun!