| troleibuz a întrebat:

Ce browsere sigure cunoasteti sau folositi in afara de opera, chrome, firefox?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Safari.
99% sigur.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vivaldi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vivaldi și Brave.

| PainTech a răspuns:

Brave.
E in chrome cu câteva chestii in plus, cel mai important fiind un AdBlock.

Nu există browser 100% sigur

| GPA a răspuns:

Cu o securitate bună este Avast browser, urmat de T.O.R (asta dacă n-ai intenția de-a intra pe deep web fără un VPN dedicat cu criptare simetrică AES), Iridium, IceCat, Brave.

Pe lângă orice alt tip de conexiune, dacă într-adevăr vrei să fii în siguranță, instalează atât un antivirus cât și un VPN despre care am vorbit mai sus, de exemplu CyberGhost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe telefon Via Browser - e un browser lite, navighezi foarte rapid pe internet, nu încarcă memoria şi nici nu ocupă mult spaţiu. Mai e Samsung Browser care se mişcă la fel de bine şi la fel ca celălalt, nu ocupă mult spaţiu.

| morfeo a răspuns:

Tor

| BlackPixel a răspuns:

Cele mai populare browsere (cu exceptia celor mentionate de tine):
- Microsoft Edge
- Internet Explorer
- Tor Browser

*Browserele cele mai populare sunt automat si "sigure".

| Jokers666 a răspuns:

Daca vrei un browser bun eu iti recomand Brave ca plus ca are si adblock.Succes

| TPU2019 a răspuns:

Nu există browser sigur

Există în schimb private mode în majoritatea, plus că mai există Tor browser, dacă știi să îl configurezi corect