| McLISTO a întrebat:

Ce calculator de Gaming îmi recomandați între 2000-3500 lei?

Răspuns Câştigător
| cristinel98 a răspuns:

Salut.Eu pe acesta l am luat acum 3 săptămâni și sunt foarte mulțumit de el
https://altex.ro/......s-10-home/

4 răspunsuri:
| notbekon a răspuns:

Vrei sa iti iei pe piese sau unul gata facut?

| EusebiuPWN a răspuns:

Salut, fara doar si poate as merge pe varianta de mai jos.
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3318352/

-i3 8100, este de fapt un i5 7400, o sa se descurce foarte bine in gaming.
-Placa video 1060 6 gb, cu implementare de 3 ventilatoare de la Inno3D.
-8 gb de ram, 2400mhz(suportata nativ de procesor), cl 15.
- Sursa de 450w ce va sustine configuratia fara probleme, sistemul consuma aproximativ 250w in full load.
-Carcasa cu 3 ventilatoare inculse de culoare rosie, spatiu destinat sursei si cablurilor, design placut.
-Placa de baza bine doata pentru pretul ei, ce va sustine configuratia fara probleme. Poti pune chiar si un i7 8700 mai tarziu, daca ai in plan.
-Ssd pe M.2 de 128gb pentru windows si aplicatii.
-Hdd 1 tb pentru stocare.

Daca ai intrebari, nu ezita. N-ai specificat nimic de monitor, ai deja un monitor? Daca da, ce intrari video si rezolutie are?

| McLISTO explică (pentru notbekon):

Da.

| Arthiom a răspuns:

Un calculator pentru gaming e un calculator puternic cu piesele, nu cu numele sau firma producatoare.
Specificatii:
-procesor macar Intel i5 daca nu i7
-placa video dedicata cu minim 2gb memorie, de preferat cu gpu facut de nVIDIA
-minim 8gb memorie ram
-sursa de minim 600w
-o placa de baza care sa le duca pe toate
-pentru memorie de preferat sshd sau ssd, 250gb minim