| Anonimouse25163 a întrebat:

Ce camera imi recomandati pentru vlog, cam de calitate medie?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu calitatea camerei conteaza la vlog, ci continutul. happy
Poti folosi orice camera care filmeaza cu rezolutie de peste 320px, fiindca majoritatea n-au aparatura si internet care sa redea cu mare rezolutie.
Mai tarziu, din banii castigati, poti cumpara si camera mai performanta.

Cel mai ieftin si mai usor este sa folosesti o simpla camera web, care are rezolutie de minim 720px.
Cu 100 lei poti achizitiona una noua.

| UnuCuSapca a răspuns:

Daca abia incepi cu vlogul nu iti trebuie mai nimic. Vlad Grigorescu (270k subs) filmeaza vloguri cu telefonul (S6 parca). Daca ai vrea ceva ai pute lua o camera gopro sau un chest mount pentru telefon etc