Întrebare recomandată | killllls a întrebat:

Ce casti cu wireless imi recomandati?happy

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| cornelmircea1980 a răspuns:

Pentru a alege cel mai bun model in functie de bugetul dvs, trebuie sa tineti cont de 5 detalii importante:

Bateriile. Ar fi indicat sa elegeti un model care are baterii reincarcabile astfel incat sa nu fiti nevoit sa achizitionati unele noi de fiecare data cand se epuizeaza.
Marimea. Daca doriti sa le utilizati in aer liber, pe strada, atunci ar fi bine sa alegeti un model de marime mica. Castile mai mari se preteaza cel mai bine pentru utilizare in interior, fiind de obicei mai confortabile dar si mai putin portabile.
Semnalul. Undele infrarosii pe baza carora functioneaza unele casti wireless nu pot trece prin pereti. Undele radio insa pot intefera cu alte produse electronice. Castile care functioneaza prin Bluetooth sunt mai fiabile dar cele mai bune sunt modelele care functioneaza pe baza tehnologiei "Kleer", ultima noutate in domeniu.
Sunetul. Castile de calitate pot emite pana la 110 decibeli si pot avea o frecventa intre 20 si 50.000 de herti. Incercati sa gasiti un model care sa se apropie de aceste valori.
Distanta. Sa tineti cont si de distanta maxima dintre emitator si casti. Pentru o flexibilitate maxima ar trebui sa alegeti o pereche de casti care ofera o distanta de cel putin cateva zeci de metri.

Un model de exceptie sunt castile AKG K 830 BT Bluetooth. Desi sunt cam piperate la pret isi merita pe deplin investitia. funda te rog

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/casti-reduceri.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Skc a răspuns:

Simplu...beats by dr dre