| DiannaDi a întrebat:

Ce casti preferați pentru urechi? Cele simple sau cele care intra in ureche mai adânc cu cauciuc? Vreau casti fara fir si nu stiu care sunt mai ok cu cauciuc sau fara

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prefer căstile over head nu alea care se pun in urechi sau doape alea care le ti pe cap

| RobertMoon a răspuns:

Cele fără cauciuc din cauza faptului că cele cu cauciuc opresc aproape total zgomotul din exterior și mă simt dezorientat când merg pe stradă, iar în plus nu mi se par atât de comode. (Se simt ciudat în ureche, zici că am doape de urechi)

| Frank51 a răspuns:

Cele cu cauciuc, și folosesc și căști overhead pentru jocuri.

| Ofiintă a răspuns:

Cele care intră în urechi.

| mastadont a răspuns:

Prefer overhead, însă dacă vrei căști ușoare și bune îți recomand cele cu dop de cauciuc, sunt cele mai confortabile după părerea mea.

| Mirel4412 a răspuns:

Airpods imi stau cel mai bine in urechi

| Adrian5575 a răspuns:

La telefon folosesc in-ear, la pc folosesc over-head.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Eu unul le-am încercat pe amândouă, iar concluzia finală la care am ajuns e că cele care îți acoperă urechile sunt mai bune. Nu doar pentru că riscul să îți cadă de pe urechi e mai mic (plus alte detalii tehnice), dar iarna țin și de cald.

| CassiusAlexander a răspuns:

Căștile over-ear. De când am văzut la cineva cum îi arătau căștile alea băgate în urechi pline de jeg nici nu vreau să mai aud.

| daculliber a răspuns:

Alea cu cauciuc sunt mai comode

| Rares791 a răspuns:

Eu as alege acele care acopera urechea