| Mihai7521 a întrebat:

Ce companie (RDS, Telekom, UPC) ofera cel mai bun internet de pe piata?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conexiunile cu fibra optica pana in locuinta ofera calitate asemanatoare la fiecare provider.
Conexiunile prin modem ofera viteze slabe si deseori nesigure.
Conexiunile prin fire UTP sunt intermediare celor doua categorii, daca trecerea de la fibra optica se face la mai putin de 50m de cablaj.

In ultima vreme, fiecare provider trece la cablaje de fibra optica, dar procedura este de durata lunga, fiind necesara schimbarea a mii de kilometrii de cabluri si echipamentele aferente.
Pana atunci viteza depinde de conexiunile existente din zona utilizatorilor.

| darrio2007 a răspuns:

Sunt la UPC. Nu stiu daca este cel mai bun dar nu am avut probleme cu internetul.

| Tomicox99 a răspuns:

RDS e cel mai rapid. am in jur la 80-100mbps

| darrio2007 a răspuns (pentru Tomicox99):

Pentru ca esti tu la Rds?