| anonim_4396 a întrebat:

Ce companii europene fac cele mai bune calculatoare?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Uite-te in jurul tau: ce articole tehnice (si nu numai) ai cumparat in ultimii 5 ani si au fost facute INTEGRAL in EU?
Vei fi surprins ca, pana si suruburile folosite, ata de cusut, lenjeria de pe tine etc. sunt facute in China sau alte tari asiatice.
Pana si coronavirusii si mastile le importam de la ei big grin

| Wr3nch a răspuns:

Nimeni nu face calculatoare in Europa, cel mult asambleaza pre-builts, si asta se poate face cu mai putini bani daca il cumperi pe piese si il duci la cineva sa il monteze.

| gabicoo a răspuns:

Fujitsu - Siemens. Laptop-ul meu e fabricat în Germania!

| Wr3nch a răspuns (pentru gabicoo):

Poate asamblat in Germania, dar piesele sigur nu erau facute acolo. Also, Fujitsu-Siemens a cam dat faliment in 2009.

| gabicoo a răspuns (pentru Wr3nch):

Pe el scrie că e fabricat în Germania - Made in Germany 100% Quality! E cumpărat în 2014.
Nu știu dacă au dat faliment sau dacă au mutat producția în altă parte. Știu sigur că Fabrica din Germania a fost închisă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Texas Instruments http://www.emag.ro/......ETB5TBBBM/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am auzit ceva de calculatoare, companii europene, dar probabil erau laptopuri. Acum nu stiu daca cumva am incurcat eu.