| maria11579 a întrebat:

Ce contine "Local Disk C"? (din "Computer") Am memoria plina; si nu stiu ce ar trebui sa sterg, pentru a elibera parte din memorie.

Răspuns Câştigător
| Maree1 a răspuns:

Probabil ca in C ai instalat Windows-ul si desta ai si memoria plina. Intra in Start > Programs > Accessories > System Tools > Disk Cleanup si alegi Local disk C

9 răspunsuri:
| Lucică1998 a răspuns:

De obicei conține programe si alte de-astea, dar in cazul tău probabil e virusat rău

| vladionut94 a răspuns:

Intra in local disk c si sterge de acolo folderu cu numele de windows ca o sa scapi de vreo 10 gb memorie

| Iuliancik77 a răspuns:

Cind intri in computer mai sus este udaliti ili izmeniti programu acolo intra si udaleste ce nu s-a udalit ina la urma"
FUNDA?

| KRLL a răspuns:

Sterge lucruri care nu-ti trebuie..sau muta-le in local disk D daca nu vrei sa le stergi..DE ex in C, daca resetezi Windowsul se sterge TOT! deci chestiile importante baga-le in D big grin

| dsafafsdafd a răspuns:

Pai contine windowsul si alte programe
depinde ce ai in el

| Șamu_Robbert_2001 a răspuns:

Acolo windows-ul si toate fisierele de pc..nu e prea recomandat sa dai clean up ca s-ar putea sa ramai fara Windows, daca vrei sa-l eliberezi sterge fisiere din E/F sau deskstop

| GabyVlad9i9i9i9i9i a răspuns:

Local disk C contine tot ce ai tu in pc, inclusiv jocurile, orice, va trebuie sa cauti in C "programs (86)" sau ceva de genul si sa stergi ce crezi tu ca nu iti trebuie.
Funda? big grin

| DanielleLee a răspuns:

Trebuie doar sa transferi tot ce ai in discul C in discul D si atit.