| SimoneGanu10 a întrebat:

Ce credeti ca merita? O consola(PS4, XONE) sau un calculator?(Argumente)

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Chestia sta asa. Noile console(ps4, xone), daca vrei sa te joci online trebuie sa dai luna de luna bani pentru ambele. daca iti iei cam un joc pe luna + taxa respectiva, dai cam 300 lei ..cu un PC te poti juca anumite jocuri gratis online si poti sa piratezi alte jocuri daca nu vrei sa te joci online.cu un PC poti face mai multe lucruri (internet, lucru, filme, etc). poti chiar sa iti iei un controler sau 2, il conectezi la un monitor mai mare si zici ca ai consola.la un pc poti sa ii faci usor upgrade.de exemplu un procesor quad-core de acum 10 ani inca duce jocurile acutuale chiar ok daca ii pui o placa video mai noua si 8gb ram. daca iti iei azi un i3 din noua generatie, peste 3-4 ani doar ii pui o placa video noua, niste ram si schimbi i3 cu un i7 (preturile scad la i7),si pc respectiv te mai duce inca 3-4 ani.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ambele sunt ok, eu unul m as juca fifa pe consola iar cs go pe desktop

| peperonies a răspuns:

Pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculator delson big grin

| udrescuf a răspuns:

Un calculator logic, la pc te poti uita pe Youtube, juca jocuri, asculta muzica, sta pe Facebook etc.

| Alex0000000000 a răspuns:

Un calculator! Ai mult mai multe posibilitati! Dar pe PS4 jocurile merg mai bine... Pana la urma e decizia ta dar eu te sfatuiesc sa iti iei un PC