| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti deestre antivirusul BitDefender Total Security 2013? Toti zic ca imi incetinesc PC-ul dar merge foarte bine pe al meu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate am citit este un program antivirus foarte bun, in ultimii 2-3 ani a fost mereu in top 5 programe antivirus, chiar si pe locul 1. Poate incetineste pc-urile cu caracteristici tehnice slabe, la cele bune nu cred ca se observa.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Cu cat este mai bun antivirusul, cu atat merge mai greu calculatorul (desigur exista tot felul de filtre si tehnologii care fac sa nu scaneze orisice si sa nu manance o gramada de resurse). bitdefender si kaspersky incetinesc cel mai mult cei drept insa sunt cei mai buni. sincer la bitdefender nu mi-a placut pentru ca are o gramada de bug-uri.