| 5yr0Kk a întrebat:

Ce credeti este mort socket-ul AM3+?

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

De ce sa fie mort? La ce te referi?

| 5yr0Kk explică (pentru Wehrmacht):

Adica asa ..acum au ajuns deja la 220w care dupa mine este cam mult...plus ca fm2+ ia teren in fata am3-ului...

| Wehrmacht a răspuns (pentru 5yr0Kk):

Eu nu m-am mai interesat de astea de ceva timp...s-a oprit productia de procesoare care folosesc acest socket? Daca da, atunci il poti considera aproape mort, mort fiind dupa cativa ani. Daca nu, este inca in viata.

| Burcin a răspuns:

E cam rablagit.
Mergi pe un Intel, si du-te pe sandy bridge daca esti pasionat de overclock. Daca nu mergi pe haswell