| PandacornMaria87658 a întrebat:

Ce defecte sunt la iPhone 6s?
Ecranul se sparge repede?
Cum descarci muzică, am auzit ca e greu (fără calculator sau laptop)
Îmi puteți recomanda folie de sticla + husa bune va rog?
Funda

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu vrei sa dai vreo 100+ RON la noi pe cele doua accesorii mentionate si nu mori daca astepti 3 saptamini-o luna ca sa iti vina, iti recomand calduros Luanke de pe GearBest.
Husa (eu mi-am luat nuanta Cadet Blue pentru Xiaomi Mi A1, pare un gri inchis din scurt, mie personal imi place foarte mult, dar daca vrei au si alte culori, desigur; o poti gasi cam la jumatate din pretul ala, posibil uneori sa fie oferte pe o anume culoare, daca cumperi din aplicatia de mobil GB ai deja 70 de centi reducere) - https://www.gearbest.com/iphone-cases-covers/pp_680309.html
Screen protector - https://www.gearbest.com/iphone-charms/pp_261146.html (ai si variante mai ieftine, desigur; ceva echivalent cu asta la noi gasesti pe la 50-60 RON daca nu mai mult)

| relian a răspuns:

Iphone 6S am si eu dara nu se sparge, uneori ma asez pe el in masina dara niciodata nu s-a spart, ma asez pe el cal tin in buzunaru de la spate si uit.De muzica sincer nu mai stiu,dara inainte asa era puteai pune muzica pe el prin iTune doara, apoi a venit sa poti sterge si fara iTune, dara acum nu am incercat sa spun sigur, nu ascult muzica la telefon, sau daca e sa ascult as asculta direct de pe net.Ce recomand ca husa? Pai este o husa subtire si f buna, aia garantat eu am avut inca de la iphone 5 sau 4 se numeste -tech21- deci daca cauti pe ebay si mai ales sa fie din china is ieftine, altfel la magazin sau net europa ori america scumpe rau. Dara China vinde exact aceiasi husa cu bani f putini.Prima oara am folosit husa asta mi-a dat-o cineva, o cumparase pentru, n-are importanta dara mi-a dat-o mie.La magazin vanzatoru a zis husa asta e buna.Asta zice nu prea cred, ca na e cam subtire, atunci vanzatoru si-a pus iphonu lui in acea husa si la aruncat pe beton joslaughing na patit absolut nimic. Legat de folie poti folosi orice folie atat timp cat ai husa aia.Folia este sa nu se sgarie ecranu, aia e tot si se schimba stu si eu dupa 6 luni sau un an, depinde in ce conditii il folosesti.Deci mie husa asta tech 21 mi s-a parut cea mai buna ca grosime si protectie.Asa sunt huse cati face telefonul ca si o caramida laughing eu nu-s curios de asa ceva. Vreau ceva cat mai subire si sa protejeze.