| Costin_Alexandra_1998 a întrebat:

Ce dezavantaje are un iphone 6/6s? Cam cat ma tine bateria? Daca softwareul lui o sa faca fata peste doi ani?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

La modul cum fabricantul scoate modele noi, e posibil ca peste doi ani sa consideri ca e mult prea invechit.
peste doi ani eu cred totusi ca da, o sa faca fata.
si spun asta avand in vedere ca aceasta marca de telefoane
nu-mi face iluzie.
bafta.

1 răspuns:
| leapșa a răspuns:

Telefonul va primi in continuare update-uri, insa e posibil ca peste doi ani sa nu suporte noua versiune iOS ca va fi aparut atunci.
Bateria la telefoane mici (6, 6s) nu tine prea mult si nici camera nu le este asa buna. Dar la un 6 plus sau 6s plus, ai parte de mai multe beneficii.