| XYZsnick a întrebat:

Ce driver de sunet pentru o placa de baza P5K trebuie sa instalez, l-am luat pe cel de pe situl placi de baza, si cu cel de pe cd-ul primit am incercat si alte versiuni de AC 97... dar nu se aude in boxe/casti...

3 răspunsuri:
| UnqMishu a răspuns:

Daca nu se aude inseamna ca ai pus prost mufele la pc sau monitor, o alta cauza ar mai putea fi arderea placii de sunet. recomand sa chemi pe cineva experimentat in pc sa il verifice.

| XYZsnick explică (pentru UnqMishu):

Ce legatura are cu mufele de la monitor? si am shibat placa de suet si o folesesc pe cea integrata.

| UnqMishu a răspuns:

Poate fi o problema din hard daca ai instalat programul si nu merge verifica mufele, daca sunt puse correct ar putea fi si arderea placii de sunet.