| anonim_4396 a întrebat:

Ce driver pentru sound imi trebuie?(l-am dezinstalat din greseala)
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600. xpsp_sp3_qfe.130704-0421)
Language: English (Regional Setting: Russian)
System Manufacturer: FUJITSU SIEMENS
System Model: SCENIC E
BIOS: Version 5.00 R2.10.1534.01
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00GHz
Memory: 1022MB RAM
Page File: 852MB used, 1609MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai FUJITSU SIEMENS SCENIC E...model? Ce numar?
Intra aici pe site-ul oficial Fujitsu http://support.ts.fujitsu.com/......iption.asp si in josul paginii bifeaza -> I have read and agree to the terms and conditions -> apoi click pe DOWNLOAD File -> dezarhiveaza -> intra in folder -> click pe Setup exe ->instaleaza driverul -> restart computer.

11 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Programele acestea numi detecteaza problema la sound, imi da alte drivere de instalat sau de updatat

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Sa-ti explic mai bine, nici iconita de unde schimb sunetu nu-i, nici device-ul nu mil gaseste
te rog ajuta-ma

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia de langa ceas? Restart sau click dr pe ceas-->Properties-->Volume (ON)

| miTzuliK93 a răspuns:

Mai jos ai o serie de programe care vor cauta driverul placi de sunet pentru tine, si-l vor si instala: DriverMagician, DriverGenius, SlimDrivers, DriverEasy, DeviceDoctor, AIDA64.

Le descarci, le instalezi, scanezi sistemul, el it gaseste driverele lipsa, le descarci, apoi le instalezi. Bine, asta numai in cazul placii de sunet, dar e bine sa le ai pe toate la zi.

| miTzuliK93 a răspuns:

Mai jos ai o serie de programe care vor cauta driverul placii de sunet pentru tine, si-l vor si instala: DriverMagician, DriverGenius, SlimDrivers, DriverEasy, DeviceDoctor, AIDA64.

Le descarci, le instalezi, scanezi sistemul, el iti gaseste driverele lipsa, le descarci, apoi le instalezi. Bine, asta numai in cazul placii de sunet, dar e bine sa le ai pe toate la zi.

| PopAdrian a răspuns:

Salut!
Intri aici
http://support.ts.fujitsu.com/Download/Index.asp?lng=COM
si in caseta de cautare scrii Scenic E sau doar scenic si selectezi modelul tau :) De aici incolo cred ca te descurci.

| anonim_4396 explică (pentru PopAdrian):

Eu am nevoie de soundmax wateble, dar imi da eroare

| anonim_4396 explică (pentru PopAdrian):

Imi da eroare din cauza lui alcxwdm.sys sau alcxwdm.cat

| heldeN a răspuns:

Oare cum poti sa-l dezinstalezi din greseala, nu pot sa-mi explic, vezi ca ai placa audio integrata soundmax, driver gasesti aici
http://www.driverscape.com/download/soundmax-integrated-digital-audio
Vezi,sa downloadezi doar cel care este compatibil cu windows-ul tau, scrie sub fiecare driver cu care OS e compatibil