| Junseng a întrebat:

Ce e PGP-ul si la ce foloseste?

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

PGP este un program de criptare cu utilizare in domeniul securitatii informatice.

Se foloseste pentru semnarea/criptarea textelor, e-mail-urilor, fisierelor, directoarelor sau chiar partitii si HDD-uri intregi.

| alexwahl a răspuns:

PGL-ul e ca ESL-UL. E o parte a unui joc, in care se aduna jucatorii pentru a concura. Acolo se resprecta regulile" PGL-ului".PGL-ul ofera premii chiar si in bani reali. PGL-Concurs. Cunosc pgl ul doar in sensul asta.

| alexwahl a răspuns:

Aaa scuze.PGP e un program pentru securizarea datelor. Un program creat de americani.