| Girly97 a întrebat:

Ce este Alo Nelimitat UPC mai exact? O cartela SIM?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

ALO NELIMITAT UPC
Gratuit în pachetele Happy Home®, oferă apeluri nelimitate în rețeaua UPC.
(telefonie fixa)
https://www.upc.ro/telefonie

| Girly97 explică (pentru Bula):

Eu tot nu inteleg. Nu am niciun telefon fix, familia mea NU a folosit niciodata un telefon fix, cu totii avem smartphone-uri.

| Bizon95 a răspuns (pentru Girly97):

Iti vine un fir in casa
ala se infige intr-un aparat care are SI o gaura de telefon fix si care iti da internet (aparatul, nu gaura aia)
in aia infigi telefon fix, pe care ti-l cumperi separat, il primesti de la ei, etc. (in functie de oferta)
acum intelegi? tongue

PS de la RDS imi venea fibra in casa care se infigea intr-un aparat "special" si aparatul ala imi dadea internet prin cablu de internet (utp), televiziune tot prin cablu dar coaxial de data asta (inclusiv digitala, dvb-c prin acelasi cablu) si avea si doua gauri de telefon pe care nu le-am folosit ca nu m-au interesat

| Bula a răspuns (pentru Girly97):

Bu conteaza daca nu ai telefon fix.
Primesti "pachetul" gratuit, ia daca nu-l folosesti e treaba ta.
Mufa e acolo, goala, doar trebuie conectat un telefon fix pe ea.

Bula
| Bula a răspuns:

"Alo Nelimitat UPC" este un pachet "gratuit" de telefonul fix.
Nu are cartela SIM, fiindca la UPC postul abonatului este identificat de codul MAC a echipamentului folosit.

| Wr3nch a răspuns:

Practic iti ofera optiunea de telefon fix gratis pentru ca nimeni nu le mai foloseste. Asta e tot.