| MINEL2 a întrebat:

Ce este disk cleanup?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o optiune a programului de operare Microsoft, cu care poti curata partitiile HDD de diferite ramasite. Se acceseaza intrand prin Start/All Programs/Accesories/System Tools. Este ceva similar programului de curatare CCleaner. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Un program care face curatenie in calculator pentru ai oferi un sistem de optimizare mai bun.

| introduaicinumele a răspuns:

Iti curata Hard-Disk-ul, nu ti-l sterge, doar il curata, mai sterge fisiere temporale, din astea. Merge doar pe C, pe restul nu face nimic. Uneori eliberezi GB intregi de pe PC prin asta. Mai multe aici http://www.computerica.ro/curatare-disc-disk-cleanup/

| YosCosmin a răspuns:

Disk cleanup elimina fisiere temporare, goleste Cosului de reciclare si elimina o varietate de fisiere de sistem si a alte elemente de care nu mai aveti nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un soft care curata fiserele temporare si altele nefolosite de pe un spatiu virtual ori fizic.

| Ionut321123 a răspuns:

Disk cleanup este un program care iti sterge programe nefolositoare, resturi de fisiere sterse etc, iti face calculatorul sa mearga mai bine, mai repede

| Narcissa a răspuns:

Inseamna ca iti este plin sau aproape plin Local Disk (Chappy.
Ca sa dispara trebuie sa mai stergi din programe sau chestii de pe desktopbig grin Bafta!

| Golanasul a răspuns:

Disk cleanup apare doar cand nu ai destul loc pe calculator icnerca sa muti nist pragrame din local c in d sua altundeva si nu o sa apara. iar disk cleanup este un program care dezinstaleaza/sterge ce crede ca nu este necesar

| Catalinxxxx a răspuns:

Disk gol sau sters