| Λl๓a a întrebat:

Ce este instagramul?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

O aplicație de iPhone și Android, care îți editează pozele puțin și apoi le urcă pe facebook sau ce mai ai tu.

| MrAngelus a răspuns:

Instagram a fost creata de Kevin Systrom si Mike Krieger in 2010, iar din 6 octombrie 2010 este pe App Store. Initial s-au investit 500.000 de dolari, iar saptamana trecuta cele mai recente calcule aratau ca aplicatia valoreaza jumatate de miliard.

Prin Instagram utilizatorii pot aplica diverse filtre foto pozelor pe care le fac cu smartphone-ul sau tableta si apoi le pot posta rapid in diverse retele sociale: Facebook, Twitter, Flickr, Foursquare si Tumblr. Desi mai exista destule aplicatii care fac lucruri similare - Picplz, Path, Camera Awesome sau Hipstamatic - Instagram are mult mai multi useri pentru ca este foarte usor de utilizat si merge extrem de rapid.

http://economie.hotnews.ro/......dolari.htm

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Lol frate, da astia stiu bine sa dea copy/paste de la wikipedia, cel mai usor raspuns, Instagramul este o aplicatie de telefon.

| stefii58 a răspuns:

O porcarie de care e toata lumea obsedata

| Ells a răspuns:

Este un mod rapid, frumos si distractiv de a împărtăşi fotografiile cu prietenii şi familia.

Fă o imagine, alege un filtru de a transforma aspectul acestuia, apoi a posta Instagram. Distribuiţi pe Facebook, Twitter, şi Tumblr prea - este la fel de usor ca placinta. Este partajare de fotografii, reinventat.

| DimaTrofimFan a răspuns:

Instagramul:fotografiile sunt transformate intr-un stil urban sau vintage cu ajutorul efectelor Instagram. Imaginile astfel realizate sunt apoi partajate pe platforma online si pot fi vazute de prieteni, cunoscuti sau alti pasionati de fotografie.

| anda13anda a răspuns:

Cred ca un program care ori iti da fotografi superbe ori poti edita fotografii!

| anda13anda a răspuns:

Cred ca majoritatea fotografilor profesionisti ajung la un moment dat sa se sature de carat echipament. Nu e vorba de actul artistic, ci de echipementul in sine - poate ca asta e o diferenta majora intre un incepator al fotografiei care vrea sa aiba, sa care si sa arate ca are cat mai mult (been there, done that) si un profesionist, care tinde sa aiba fantezii diurne si nocturne despre un aparat foto mic "ca Leica" care sa aiba performantele gentilor intregi de echipamente de acasa. Whaaat? Articolul asta o sa fie despre cum inlocuiesti gentile de echipamente de acasa cu... Instagram? Da'de unde... N-am tras inca concluzia: ghinion - inca nu a fost descoperit acel aparat foto care sa faca tot ceea ce poti face cu toata gama de obiective si restul.

Eh, asta e! Si totusi, in zilele in care chiar n-ai chef sa cari nimic dupa tine, oare chiar poti face ceva cu telefonul ala mobil cu multi, multi megapixeli umflati cu pompa de departamentele de marketing? Pai culmea-culmilor, da. Adica nu vorbim despre super-calitate tehnica si fotografii de expozitie (desi tovarasii de la iPhoneArt ar avea ceva de comentat), ci de fotografii de vacanta care sa satisfaca microbul ce mananca pe dinlauntru orice fotograf. Pai si se poate face ceva cu ele? Clar! Cine nu crede, sa arune o privire asupra albumului nostru plin de Instagrame happy Si de ce anume Instagram? Pai din acelasi motiv pentru care unora le place Polaroid, Lomo sau Holga. Just for fun. Nu de alta, dar cam de la asta am pornit cu totii cu fotografia, nu?

P.S. "Operele" de mai jos sunt facute in doua zile consecutive intr-o plimbare prin Cheile Turzii si Apuseni happy