| Sonia822 a întrebat:

Ce este Netflix de fapt?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

"Netflix este un serviciu de difuzare online care le permite abonaților să vizioneze o gamă largă de titluri premiate, seriale, filme, animeuri, documentare și multe altele pe mii de dispozitive conectate la internet.

Vizionează oricât, oricând și fără nicio reclamă, la un tarif avantajos. Întotdeauna descoperi ceva nou, deoarece adăugăm seriale și filme noi în fiecare săptămână."

"Vizionează Netflix pe smartphone, tabletă, Smart TV, laptop sau orice dispozitiv de difuzare online, întregul conținut fiind disponibil pentru un mic tarif lunar. Abonamentele încep de la 7, 99 EUR pe lună. Fără costuri suplimentare sau contracte."
Sursa: https://www.netflix.com/ro/
Categoria "Întrebări frecvente".
https://help.netflix.com/ro/node/412
Bănuiesc că se plătește cu cardul.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un cinematograf online unde poți viziona orice film modern vrei, 24/7/365 la prețul unui bilet de intrare la cinema. Nu are sală de spectacol, dar având milioane de utilizatori, face milioane.

| Sonia822 explică (pentru sadrian46):

Dar chiar gasesti filme? Ca am inteles ca pentru Romania e sarac in continut, asa apreiaza unii. Merita sa-mi fac abonament la asa ceva?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Sonia822):

Dacă te înregistrezi, e gratuit timp de o lună. În acest timp te poți decide.