| maradona10 a întrebat:

Ce este NVidia gforce experience? la ce ma ajuta ca dau click pe ea si imi spune sa ii dau accept la licenta

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Este un program care ajută placa video.

| ishallhelpyou a răspuns:

Este interfata grafica (soft/program, mai bine spus) care comunica cu placa video, gforce experience a fost dezvoltat de nVidia (producatorul cipului video) sa ofere mai multe decat un simplu control asupra placii video (performante, culori etc.) cum ar fi inregistrarea in timpul jocului, optimizarea jocurilor pentru sistemul actual etc.

| maradona10 explică (pentru ishallhelpyou):

Si optimizarea jocului il face luand in calcul tot sistemul pc-ului sau doar a placi?

| ishallhelpyou a răspuns (pentru maradona10):

Tot sistemul (cred - nu sunt 100% sigur, dar nu este singurul program de genul si normal ar fi dupa tot sistemul).