| Mariusssssssssssssssssssss a întrebat:

Ce este petul? Trebuie sa fac pentru scoala analiza de produs la pet si nu stiu ce inseamna. Dau funda cine imi spune si cum se face analiza de produs.

8 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Petul (plural peturi) este bidonul de plastic în care se vinde băuturile în special şi lichidele în general PEPSI de 500, 1, 5 L. 2 L. 2, 5 L. se vinde numai la pet excepţie fac dozele (de 330 ml.) cre se vând în cutii diin aluminiu alimentar!

| Dumnezău a răspuns:

Chiar asa de neanderthal poti fi?

| ღClauuღ a răspuns:

Petul=Sticla de plastic

| Adrian4123 a răspuns:

Nu cumva pretul? laughing poate ai mancat ceva litere...

| ღClauuღ a răspuns (pentru Adrian4123):

Exista si cuvantul petlaughing adica sticlele de plastic.

| NuDauFunda a răspuns:

Petul e orice sticla de plastic. Daca as stii cum se face o analiza de produs te-as ajuta, dar se pare ca nu stiu.

| Frienddd a răspuns:

PET - polietilenă tereftalat - plastic folosit pe scară largă pentru ambalaje, cu denumirea științifiă Polyethylenterephthala.
De exemplu:Sticla de plastic...gen sticla de la cola, fanta.happy