| Geani96 a întrebat:

Ce este "System Volume Information" şi ce importanţă are? Fundă!

7 răspunsuri:
| dimdem a răspuns:

Folderul System Volume Information este o parte a System Restore-ului, o unealta care iti permite sa setezi puncte in timp de la care, la cerere, iti poti 'da calculatorul inapoi'. S.V.Inf. este folderul in care Windows isi stocheaza acele puncte. De obicei el ar trebui sa fie ascuns dar nu-i nicio problema daca nu este. System Restore poate fi gasit in Accessories, System Tools. Sper ca am ajutat. happy

| Geani96 explică (pentru dimdem):

Dacă şterg fişierele din el, îmi va afecta computerul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Geani96):

Da

| dimdem a răspuns (pentru Geani96):

Nu este recomandat sa le stergi, dar nu cred ca s-ar intampla ceva serios. Si de ce ai face-o? Ar fi chiar stupid, sincer.

| dimdem a răspuns (pentru Geani96):

Dar de ce vrei sa le stergi?

| dimdem a răspuns (pentru Geani96):

Scuze ca raspund incontinuu, dar m-am mai documentat si nu as fi vrut sa las ceva neclar. Daca ai vreo problema cu ceva din SVInf ar fi simplu sa dai disable System Reboot-ului, caci asta s-ar ocupa de tot ce e stricat sau nu e necesar din SVInf, apoi dai un restart la PC si ii dai enable iar. Asta ar trebui sa rezolve orice problema ai cu SVInf dar nu e ok sa stergi lucruri din el asa la nimereala pentru ca ar putea afecta functionalitatea System Reboot-ului in general.

| Geani96 explică (pentru dimdem):

Nicio problema.
Vreau sa-l sterg pentru ca-mi ocupa vreo 20 GB.