anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce este Team Viewer?

11 răspunsuri:
| Boby a răspuns:

Sa fim seriosi cu HACKARII
Nu este un program de remote care ne ajuta sa folosim un pc de la distanta sau putem sa ne ajutam un prieten
Mai bine urmaresti acest filmulet ca sa-ti dai seama de acest program
http://www.videotutorial.ro/? p=1103

| Dorinel a răspuns:

Un prorgram care te conectezi in calculatorul al cuiva tongue

| Vir2k a răspuns:

Ce definitii folositi :)) numai la "hecãri" va sta gandu, bullshit...

e un program pentru. HELP. daca ai probleme cu pcul si nu poate ajunge la tine acel prieten care stie despre problema... poate folosi teamviewer pentru. a-ti accesa PC-ul si pentru. a avea full control, ca si cum ar fi in fata acestuia.

aici tutorial : http://www.teamviewer.com/products/firststeps.aspx

numai n00bii cred ca e hacking prog. sau... cei care au fost prostiti de altii... sunt incompetenti :)

| maryana5 a răspuns:

Un program...multi hakeri il folosesc pentru. a intra in calculatorul tau. Poti intra si tu in calculatorul celuilalt dar ai nevoie de ip sau...cum hakeri au nevoie de al tau.De obicei ti-l dau si spun ceva e genul" ia-l ca e un program de muzica" etc. iar naivii il iau, hakerii te fac sa-i dai ip si intra in calculatorul tau, poate sa se uite la poze, sa ti-l stinga etc.
Ai putea si tu sa-l ai si sa intrii in calculatorul altuia um ti-am spus...doar asa sa te distrezi big grin
dar ai grija de unde faci rost... unele sunt virusate si va trebui sa-ti formatezi calcu'
xoxooo, mary peace sign

| cioco1tweety a răspuns:

Am programul deci vorbesc in cunostinta de cauzawinking
E un program care atunci cand il deschizi e "impartit" in 2.intr-o parte iti arata "id" si "password"calculatorului tau(ambele sunt formate din cifre. iar parola se schimba de fiecare data cand il deschzi.in cealalta parte te pune sa introduci id si parola calculatorului in care vrei sa intrii(dar asta se poate numai daca le stii, adica daca ti le da respectivul/a). apoi iti apare o "casuta"(numai daca ai introdus id si parola) si astfel ai intrat in calculatorul celuilalt, sa ii stergi fisiere si alte lcruri care nu sunt tocmai frumoase... daca insa iti intra altcineva in calculatorul tau o sa vezi ca tu o sa mai ai foarte putin control aspra mouse-lui.insa daca vrei sa "il dai afara" din calculatorul tau, cu minimul de control pe care il mai ai.trebuie sa incerci sa iesi din program(pur si simplu ii dai inchidere)... sper ca ti-am fost de folos si ai inteles ceva din ceea ce am zispeace sign

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un program care pot sa faci ce vrei calculatorul unei persoane doar cu permisiunea lui bineinteles

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare pentru voi.Prietenul meu a instalat programul pe calculatorul meu.As vrea sa stiu, cand este plecat poate sa se conecteze la calculator?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu exceptia celor care v-au spus ca e un utilitar, toti ceilalti stati cam rar la capitolul sinapse functionale! Cum sa scoata o firma software un program de hacking pe care sa-l si puna la free download?!?!?!?!?!? Da, daca un "amic" care stie mai multe despre pc decat tine (voi) il instaleaza pe pc-ul tau (vostru), atunci el isi pote configura un password, apoi, ca un "amic" bun ce e isi bate joc de victima inocenta din fata pc-ului sau, crezand ferm ca e un maaaare hacker.

| Encore a răspuns:

Un program care intri in calculatorul cuiva, cu permisiunea acestuia desigur si poti sa ii faci ce vrei in calculator.

| ullyse a răspuns:

Este un program care se foloseste de internet pentru a lasa un prieten(a) sa se foloseasca de Pc-ul tau...