| opierdevara a întrebat:

Ce este un DDR3? Am vazut la laptop ca apare asa eva si nu stiu ce inseamna...

4 răspunsuri:
| DanuTzCarbon a răspuns:

DDR este un tip de suport (de ala in care bagi) de placa de ram o versiune cum vrei sa-i zici. Tu ai versiunea a 3-a. Mai este DDR2 si DDR1. Daca iei o placuta o iei de aceeasi versiune cu suportul ca de nu... nu intra, nu se potrivseste.

| abcde12345 a răspuns:

Tipul placutelor de RAM / placa video!

| SteauaROsie a răspuns:

DDR3 vine de la placa de rami

model DDR3

sau placa video

| DoubleH a răspuns:

DDR3 este tipul placii de rami. Ai sa intrebi care e diferenta intre un DDR3 si un DDR2 sau DDR1 pai diferenta ar fi : 1.Pretul 2.Performanta 3. timpul de procesare