| Petrovic a întrebat:

Ce este un intranet? Pot sa creez unul fara sa am o firma mare? Si cum pot sa il creez?

2 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Este vorba de conectarea in retea a mai multor calculatoare independent de existenta sau nu a conexiunii la internet. Ai nevoie de doua sau mai multe calculatoare si de un tehnician de telecomunicatii care se pricepe.

Bula
| Bula a răspuns:

Intranet este o retea de calculatoare interna unei institutii, comunitati sau chiar la tine acasa, format intre mai multe calculatoare locale.

Daca ai un router in casa, la majoritatea lor se pot conecta 4 capluri de iesire + wi-fi, care impreuna pot forma o retea, de grup.
Legarea in retea a calculatoarelor necesita cunostintele unui specialist in retele, cu experienta.