| Anaa939839393 a întrebat:

Ce este VPN de pe magazin play? Tot aud persoane ca folosesc vpn la nu stiu ce joc... vpnul este periculos? Adica iti poate lua date sau alte chestii din telefon?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

VPN este ceva benefic daca este mai ales PLATIT, cele free sunt indoielnice
Citeste aici ce reprezinta VPN : https://www.digitalcitizen.ro/......nctioneaza

| Sofer a răspuns:

O rețea privată virtuală (virtual private network, prescurtat VPN) extinde o rețea privată peste o rețea publică, precum internetul. Permite unui calculator sau unui dispozitiv ce poate fi conectat la rețea să trimită și să primească date peste rețele publice sau comune ca și cum ar fi conectat la rețeaua privată, beneficiind în același timp de funcționalitatea, securitatea și politicile rețelei publice.