| Kanpeki a întrebat:

Ce firma de laptopuri e mai buna : Dell,Asus, Lenovo sau Apple?

Răspuns Câştigător
| vickvick a răspuns:

Salut. Bine, Logic Ca Apple. nu este doar cea mai mare companie de calculatoare din lume. ESTE CEA MAI MARE COMPANIE DIN LUME. dar sti, sunt cam SCUMPI. si costa cat un Alienware!
Lenovo sunt si ei sumpi, dar cu IBM-ul lor si cu laptopurile, sunt foarte rezistente si foarte bune. nu inteleg de ce zic unii ca sunt scumpi si slabi. sunt foarte buni.
Asus-ul fac laptopuri ieftine, dar si ele bune pentru pretul lor. dar nu iti lua, tastaturile lor o sa te faca sa te arunci pe geam. Dell face cele mai ieftine laptopuri de aici. i7 2000 ron...

1. Apple
2. Lenovo
3.Dell
4.Asus

| gabrielosss98 a răspuns (pentru vickvick):

Cum sa fie ma geniule Lenovo si Dell mai bun decat Asus? Apple inteleg, dar celelalte doua nu au ce cauta in top.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru gabrielosss98):

Te omoara oftica? singurele laptopuri care sunt mai putin bune decat Asus sunt Acer-urile...tu ai pus vreodata mana pe unul din alea 2? Lenovo-ul e de nu stiu cati ani, si Dell la fel, face laptopuri de cand se batea Cuza cu Mircea cel Batran

| gabrielosss98 a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

Crezi ce vrei tu, nu vreau sa ma cert pe tema asta cu tine happy.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru gabrielosss98):

Bine faciwinking

22 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nici una, depinde la model la model.
@ExpertulTPU: esti complet pe dinafara. Produsele Apple, laptopurile in special, sint facute de Foxconn, care se intimpla sa produca in regim OEM si pentru ASUS si altii, asa ca mai lasa aburelile.

| Nessie a răspuns:

Apple. Dar pe cat de buna, pe atat de scumpa e.

| Kanpeki explică:

Eu am Lenovo si sunt foarte multumit de el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In materie de laptopuri exista Apple si restul. Bine, second vine Dell din cauza pretului si a calitatii. Am Dell de 5 ani, nu am avut deloc probleme cu el. Daca mi-as fi permis, as fi avut Apple. Deci depinde de bugetul tau.

| HardCore7750 a răspuns:

Dell si Samsung, Samsung e mai buna decat Apple pentru ca Apple face numa tel mobile si ipoduri si tablete iar Samsung face de la auto pe componente pc, si Apple cumpara de la Samsung si pune pret de extreme

| VladPetcu a răspuns:

Deci asta este un raspuns simplu.
Apple.
De ce?
Simplu este cea mai mare firma de productie de calculatoare/laptopuri. Are ca sistem de operare un linux ce foarte foarte greu se poate virusa. Suporta aplicatii de iPhone pentru ce-i ce sunt inebuniti de pisicuta Tom.
Cei de la Apple fac cele mai tari pc-uri.
Funda?

| Adryanna2000 a răspuns:

EMAG e cea mai sigura(p.s am laptop de la eMAG).

| Shìzuko a răspuns:

Apple si Dell

Crede-ma eu Dell si matusa mea Apple

| Eygey a răspuns:

Apple normal.

Răspuns utilizator avertizat
| DustyMan a răspuns:

Dell, pentru ca ei fac cele mai bune laptopuri pentru jocuri ( Alienware) si eu am 2 laptopuri Dell care inca merg perfect de 5 ani. Apple e mai mult pentru filme, muzica si poze.

| drkblack09 a răspuns:

Prin Apple vrei sa spui Samsung, nu?
De ce spun asta? Pentru ca Apple cumpara piese de la Samsung...

| vickvick a răspuns:

Cel mai tare laptop din 2017 Dell https://youtu.be/jiMKcYH1qHE

| danuttm12 a răspuns:

Acer e cea mai buna firma de laptopwinking

| boss21 a răspuns:

DEll!

| boss21 a răspuns:

Dell

| matei99 a răspuns:

Apple cu siguranta.

| nmgaby21 a răspuns:

Depinde de unde le cumperi sau de unde sunt adue, dacă sunt făcute ca pentru europa de este, toate sunt muci și terci stricat, eu am un laptop adus din SUA, comparabil cu cele din eMAG, altex, flanco, etc. este de 10 ori mai bun, de ce? pentru că toți prietenii mei care au acest model de laptop, li s-a stricat în mai puțin de 2 ani, eu îl am de 6 ani, și nu am făcut decât să-i pun un hdd mai mare și încă o plăcuță de 2 gb de ram