| DejaVuDoc a întrebat:

Ce incarcator trebuie sa iau ca sa nu mai mearga fast charging? Am achizitonat un p30 si nu are optiune de dezactivare fast charging, pe internet scrie sa iau un incarcator vechi de Huawei care nu permite. Trebuie sa fie la output max 1A sau dupa ce il identific?

PS: Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

5v 2a.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi orice incarcator "normal", care are mufa potrivita si cedeaza curent sub 1-1.2A.
Eu deseori folosesc mufa USB a calculatorului (0.5A) pentru incarcare, chiar daca este un pic mai lenta, dar viata bateriei va fi mai lunga.

| darrio2007 a răspuns:

Si cu ce te deranjeaza fast-charging? La fel se incarca si al meu si nu ma deranjeaza.

| Adrian5575 a răspuns:

Da. In jur de 1A.

| Răzvi42 a răspuns:

Mai mic de 2 A trebuie.