| Sonia822 a întrebat:

Ce inseamna 3.1 k distribuiri la o postare Facebook? Dar 3, 1 k distribuiri? E vreo diferenta intre ele? Inseamna 31.000 sau 3100?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

3,1k distribuiri înseamnă că postarea a fost distribuită de 3100 de ori. Ca să fi fost 31.000 trebuia să scrie 31k. Nu contează dacă este scris cu punct sau virgulă că tot suma aia este.

| Sonia822 explică (pentru siriusblack98):

De ce iti lipseste funda gri, si nu pot apasa pe ea ca sa se faca portocalie? Nu te pod desemna castigator, restul au o funda de colorat, la tine nu apare

| siriusblack98 a răspuns (pentru Sonia822):

Nu am idee, posibil ca răspunsul meu la momentul respectiv să nu fi fost încă aprobat de sistem. Nu contează, că nu ajut pentru funde. Dacă ți-am fost de folos atunci pentru mine este suficient.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inseamna 3 mii: 3100. Exclus 31. Nu se face o diferenta clara intre virgula si punct acolo. Daca te uiti la o postare, o sa vezi cu virgula, iar daca accesezi sectiunea cu reactii si dai pe ea, o sa vezi cu punct, deci este acelasi lucru.

Nici nu ar putea sa fie cu virgula, ca jumatati de masura sau ceva de genul.

Numai bine! ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3100.