| CAMIOANIEEE a întrebat:

Ce înseamnă armă airsoft?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Arma airsoft este o replica a armelor de foc propriu-zise, dar care folosesc proiectile de circa 6mm, munitie ce poate fi din plastic, aluminiu, material biodegradabil. Proiectilul este impins fie printr-un mecanism cu arc sau gaz comprimat, fie printr-un sistem mixt al celor doua deja mentionate. Este o arma neletala.

1 răspuns:
| soloangel01 a răspuns:

E o copie... foloseste aerul comprimat in loc de explozie pentru a trimite proectilul. Nu poti omora pe cineva cu o arma dinaia(dacat daca ii tragi in ochi sau in gat sau mai stiu eu unde). Pisca tare rau un glont din ala si lasa urme.