| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă că o versiune de Windows nu mai primește suport? De exemplu Windows XP, Windows Vista și Windows 7 nu mai pot fi instalate pe comuputer?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Adica nu mai are echipa de suport care sa lucreze la imbunatatiri, update-uri in general, erori...
Xp nu mai are suport iar 7 de anul trecut nu mai are, January 14, 2020.

Fara sa intru in detalii, ai un partid sa il numim Partidul Oilor si la un moment dat se rupe partidul si tu cu cine tii?
Continui sa fi o oaie si sa nu mai ai suport sau sa avansezi?

| sierra1 a răspuns:

Poți să-l instalezi dar de ex n-o să mai ai drivere pentru "sculele" noi