| Anonimuserr a întrebat:

Ce inseamna cand cineva posteaza pe facebook de exemplu cate o poza sau un comentariu si scrie, Ionescu near Bucharest? Asta inseamna ca posteaza de langa Bucuresti? Sau cum ca vad cateodata, Popescu near Bucharest. etc etc. In fine ati prins ideea.

4 răspunsuri:
| Frankie a răspuns:

Asa pune el... dar e posibil sa fie la poarta alba...

| Veme a răspuns:

In principiu inseamna ca persoana a postat de undeva de langa Bucuresti. Dar in practica si mie mi se mai intampla sa postez din Bucuresti, sau Voluntari si de fapt sa fiu la sute de km distanta. Nu stiu de ce se leaga Facebook-ul cand face estimarea, dar vezi ca nu este exactitatea intruchipata ca sa fiu eufemistic.

| Cami30 a răspuns:

Inseamna ca persoana respectiva e prin apropierea locatie x.

| Simona456 a răspuns:

Nu asta inseamna ca persoana posteaza comentariu din Bucuresti sau de unde este ea/el