| SammyMe a întrebat:

Ce inseamna casti hi-fi?

Răspuns Câştigător
| Andrei_3853 a răspuns:

Hi-fi is a dated term used to describe sound systems. It is an abbreviation for "high fidelity"
Hi-fi este un termen folosit pentru a descrie un sistem de sunet. Este o abreviere pentru "înaltă fidelitate"

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Majoritatea castilor Hi-Fi vin cu radio incorporat si calitate de sunet excelenta asa am vazut eu unele si erau misto.

| blondissima a răspuns:

@johnny Sa nu confundam Hi-Fi cu Wi-Fi.

| johnny_1148 a răspuns:

Fara fir. Funda?

| Andrei_3853 a răspuns (pentru johnny_1148):

Cum fara fir ma? LOL rolling on the floor am eu casti HI FI si sunt cu FIR! laughing

| argo a răspuns:

Hi-fi vine de la high fidelity adica fidelitate inalta, sunet de inalta claritate. Denumirea e data pentru a face diferenta dintre casti la calitatea audio.

| Neștiutor_5620 a răspuns:

High fidelity sau hi-fi- este un termen folosit de către cei ce folosesc sisteme stereo şi entuziaşti home audio (audiofili) si se refere la reproducere de înaltă calitate a sunetului pentru a le distinge de sunetele de calitate mai joasa produse de echipamente audio mai ieftine. În mod ideal, echipamentele High fidelity au un total minim de zgomot şi denaturarea sunetelor şi au un răspuns de frecvenţă exacta.