| 0anaLovesHIPHOP a întrebat:

Ce inseamna CPU temperature?
Am primit un mesaj ca suna cam asa : C/Program Files/"un nume de baiat"/CPU temperature GRVE ERROR. [tin sa mentionez ca nu eram eu la calculator, deci va spun si eu ce am inteles de la tata.

Răspuns Câştigător
| overdose90 a răspuns:

CPU inseamna Central proccessing unit(microprocesor). Probabil ca a stat prea mult pornit. E bine sa il inchizi daca ti se intampla asa. Daca ti se intampla mai des poate e bine sa il duci la reparare, poate s-a stricat ventilatorul, sau are ceva si se incalzeste prea repede.

6 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Temperatura procesorului, daca e mai mare de 60 de grade ar trebui sa te ingrijorezi, pe la 68 - 77 arde laughing

| usy313 a răspuns:

CPU = procesorul
GRVE = grave ( adica grav)
cred ca e temperatura, du-l undeva la un service si zii sa iti mai puna un cooler, sau daca stii tu e mai bine.

| DanDannn_9120 a răspuns:

Adica temperatura sursei este foarte ridicata. daca nu inchizi repede, se ard toate circuitele si nu mai poti face nimic cu el. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai inchide pc...si lasa-l 1 - 2 ore big grin si mie mi se intamplat... si joaca mai putin jocurile/aplicatiile care consuma multa memorie si resurse

| tirel a răspuns:

Pai inseamna ca procesorul a ajuns la o temperatura mai mare decat cea normala. Ai mai multe modalitati: 1: I-ati un cooler mai puternic s-au inlocuieste-l daca este defect.Iti recomand master cooler sunt foarte bune. A doua optiune: Intra in bios si selecteaza acolo la cpu sa nu ajunga la o temperatura mai mare de 58 de grade celsius. Succes!

| Gabriel_Gabitza_1990 a răspuns (pentru tirel):

Al meu a ajuns la 63 grade celsius si nu a avut nimic