| Markusfrtt a întrebat:

Ce inseamna factura ectronica? Am facut o comanda la altex pe site. eu am bifat ca plata sa se faca prin numerare la livrare adica ramburs. Chestia e ca am primit mesaj de la iei cum ca comanda s-a facut, dar plata se fa face cu factura ectronica ceva de genu, Puteti sa ma lamuri si pe mine cum se face sau ce este? Eu am selectat sa platesc la sosirea/curierului adica Numerar la livrare, asta/am selectat

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Factura iti va veni prin e-mail. De platit platesti la curier.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe unele siteuri (eMag de exemplu) ai si factura si garantia in contul tau. Asa am eu. Si nu-mi mai vine cu coletul. Eu, oricand pot sa scot o factura noua si o garantie noua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica primesti factura pe mail sub forma de pdf

| FGirl a răspuns:

Ai primit mesaj de la ei cum ca comanda,, s-a facut" pentru ca comanda a plecat de la ei la curier.
Factura electronica inseamna ca primesti un mail cu un document in pdf care reprezinta factura (scrie acolo ce si cat ai cumparat etc.). Tot ce trebuie sa faci tu e sa ii dai banii curierului la usa.