| elisarktis a întrebat:

Ce inseamna I-phone neactivat?
Buna, doresc sa-mi achizitionez un I-phone 5s si am gasit o afacere ce pare buna, doar ca in descrierea produsului se mentioneaza ca este "neactivat" si nu sunt sigura ce inseamna, ma poate lamuri si pe mine cineva? E un impediment?

Răspuns Câştigător
| alexandru0sorin a răspuns:

Man daca nu ma insel neactivat inseamna ca nu are cartela SIM si ca nu poate fi folosit pana nu montezi una si il conectezi la calculator la iTunes ca sa il activezi, cica. in teorie n-ar trebui sa fie un impediment si n-am reusit sa gasesc mai multe informatii despre asta

oricum gen personal mie nu-mi place iphone si Apple lol adica sunt niste corporatisti mizerabili cu toate ca au si unele idei bune ei, in cele din urma nimic nu e alb-negru si oricum google cu android vor sa faca propaganda vestica in restul lumii deci si ei sunt niste gunoaie nu-mi prea plac acuma e pacat ca depindem de ei.

eventual dacal cumperi de la cineva din zona mergi cu un laptop si activeazal chjiar pe loc undeva sa te asiguri ca nu vrea sa fraiereasca asa 100% la suta sigur nu faci o tranzactie gresita, eventual mai ia pe cineva cu tine nu stii de ce nebun dai, mult noroc.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Nu cumpara de la cineva iphone foarte posibil e furat si e blocat in i cloud