| VIATAeGREA a întrebat:

Ce inseamna interpolat la camere video/ photo?

3 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

O rezolutie mai mica pare mai mare datorita unor procesari interne. Ca sa iti dai seama ce se produce intre pixeli e bine sa gasesti definitia verbului "a interpola" pe www.dexonline.ro.

| VIATAeGREA explică (pentru andreidraga):

Mai lasa-ma cu dexu tau si cu definitia. mi-ai mai zis odata.
multumesc mult pentru raspuns dar nu ma intereseaza dex-ul.

| andreidraga a răspuns (pentru VIATAeGREA):

Atunci te intereseaza altceva - nu sa intelegi. Daca tu nu sti ce e aia interpolare cum ai vrea sa intelegi altceva? ( nu-mi raspunde ). Eu nu m-am uitat cine intreaba. Cred ca e frumos sa adresezi o intrebare o singura data! Mai pune-o de 10000 ori.