| bmerry a întrebat:

Ce inseamna pe Emag cand un produs este "resigilat"? Ca este la mana a 2-a?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu este la mana a 2-a. A fost achizitionat de cineva, nu a fost multumit de el, si l-a returnat inapoi ( perioada de 30 zile ) Produsul este testat de inginerii eMAG, si pus inapoi la vanzare, la un pret mai mic.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este second!
Scrie la fiecare ce "problemă" are - în general, sunt produse refuzate de la comandă...

EXEMPLU :

"RESIGILAT: Ambalaj original deschis, prezinta zgarieturi fine pe suprafetele lucioase. Produsul beneficiaza de garantie 24 luni. Nu beneficiaza de eventualele promotii care insotesc produsele noi. " - SURSA :
http://www.emag.ro/......DJB7RBBBM/

Produsele respective au reducere de preţ - la exemplul anterior, reducerea este de la 36999 Lei la 32999 Lei :)

Toate cele bune.

| lpavel a răspuns:

Inseamna ca cineva l-a cumparat si a observat ceva care nu functiona cum trebuie si l-a returnat, ei au reparat acel ceva si l-au resigilat.
Returnarea se face in maxim 72 de ore de la cumparare...

| valentin75 a răspuns:

Salut! E putin utilizat, retestat si pus la vanzare la un pret mai mic, cu o reducere semnificativa!