| Pawlina a întrebat:

Ce inseamna pe facebook : "In realitishop" si "intr-o relatie complicata"? sad Fundaa!

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

In a relationship = intr-o relatie
It's complicated = intr-o relatie complicata, adica persoana are o relatie, dar momentan au diverse probleme (poate au luat o pauza, dar nu s-au despartit de tot incat sa isi "scoata relatia" de pe Facebook).

4 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Relationship (ca relation shop inseamna relatie magazin) inseamna ca este intr-o relatie
si relatie complicata sau "it`s complicated" inseamna ca au relatie cu cineva de care nu vor sa se stie, sau nu merge prea bine, sau au o situati un pic mai complicata.

| Muwz a răspuns:

Pai:
In A Relationship-esti intr-o relatie cu cineva
It's Complicated-inca esti intr-o relatie cu cineva, dar v-ati despartit pentru putin timp sa va ganditi daca, continuati ca un cuplu, deci se gandesc la ce decizie sa ia... Ceva de genu'
Funda?

| Jackster a răspuns:

*In a relationship

Prima inseamna: Intr-o relatie.
A doua inseamna...Intr-o relatie complicata. :p

| GabrielSeretan2001 a răspuns:

In a relationship = intr-o relatie
It's complicated = intr-o relatie complicata, adica persoana are o relatie, dar momentan au diverse probleme (poate au luat o pauza, dar nu s-au despartit de tot incat sa isi "scoata relatia" de pe Facebook).