| feli79 a întrebat:

Ce inseamna pentium IV eu un procesor intel single core 3ghz, er merge jocu unde scrie pentium IV pe procesoru meu?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Man, verifica un task manager cum ti-am zis. Nici aia de pe youtube nu a cine stie ce proceosare, deoarece e cu agp, astea sunt batrane, ca si amd sempron 2xxx+

| Intruder19 a răspuns:

Pentium 4 este un model de procesoare Intel. Daca ai procesor single core nu prea mai poti rula multe jocuri aparute.

| PosteXD a răspuns:

Single core inseamna ca procesoru este departajat intr-un singur nucleu de ci nu este intocmai bun pentru jocuri de actiune si aventura cu dinamika mare dar ai putea juca jocuri din 2007 pana ina 2009...

| candino a răspuns:

Pe pentium IV iti merg bine jocurile care sunt aparute pana in anul 2004-2005. Depinde si de cati RAMI ai, si de ce placa video.
Un procesor single core in ziua de azi nu mai e asa de folositor, mai ales pentru jocuri, si multe aplicatii deschise in acelasi timp.