| yonutz63991 a întrebat:

Ce inseamna sa faci root la un telefon?

Răspuns Câştigător
| imaqtpie a răspuns:

Vezi ca ai gresit. Cat despre yonutz63991 uite aici http://bit.ly/K577OU.

4 răspunsuri:
| Anonimity a răspuns:

Pai in primul rand nu e root, e boot.Bootul e o schimbare de soft la telefon, e un program pe care il are toate telefoanele.El are rolul de a scrie softul pe telefon, cfa si un calculator. Fara asta telefonul nu mai porneste, nu mai face nimic si se poate repara foarte greu(am patit eu, dar l-am reparat)Nu iti recomand sa unbli la boot files sau soft.
Imi dai si mie funda te rog?

| suntserios a răspuns (pentru Anonimity):

Ba chiar e root si inseamna sa obtii acces de superuser in sistemul de operare al telefonului. Vezi ca asta inseamna pierderea garantiei daca vrei sa faci asa ceva.

| imaqtpie a răspuns (pentru Anonimity):

Vezi ca ai gresit. Cat despre yonutz63991 uite aici http://bit.ly/K577OU.

| AdryanTheFuck96 a răspuns:

Eu am auzit de la un prieten ca iti poti strica telefonul

| AdryanTheFuck96 a răspuns:

Dar la Alcatel v860 (Vodafone smart 2 glam collection) cum trebuie sa il root-ezi?