| ALIN15MW a întrebat:

Ce inseamna skidrow? Exemplu Mafia 2 SKIDROW Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| drbear a răspuns:

SKIDROW,RAZOR,si multi altii sunt echipe de programatori care sparg jocurile,si le modifica astfel incat tu sa le poti juca chiar daca nu le-ai platit. Ei sunt cei care fac "crack"-ul,"no cd-ul",si tot asa. Isi semneaza jocurile pentru ca, unii sunt mai buni decat altii si la unii jocurile sunt mai stabile, iar la altii nu.
Ex:" Te-ai jucat Mafia 2? Nu, nu inca. Astept o versiune SKIDROW ca sa fiu sigur ca nu se blocheaza cand mi-e lumea mai draga"

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Scurt: skydrow/rador etc=grup organizat de hackeri care creaza crak-uri si modifica jocurile ca sa le poti juca fara sa le cumperi

| adikiller1 a răspuns:

Nu inseamna nimic e un fel de program ca deamon tools