| Alexandinho10 a întrebat:

Ce inseamna telefon criptat?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Orice mobil cu Android sau iPhone, modele ceva mai noi, au toate datele cifrate, astfel incat cei care nu cunosc parola sau tiparul de deblocare sa nu le poata citi.

| siriusblack98 a răspuns:

Un telefon cu un software instalat ce nu permite altor persoane să îți asculte convorbirile telefonice.

| Alexandinho10 explică (pentru siriusblack98):

Si nu pot dezactiva cripta? gen nu-mi place ca bag parola de 2 ori dupa ce se inchide

| siriusblack98 a răspuns (pentru Alexandinho10):

No idea. De la setări-securitate ar trebui să fie ceva dar cum nu am telefon din ăsta varianta SRI, nu știu care este procedura exactă.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In genul in care sunt criptate email-urile.