| Johnny25 a întrebat:

Ce inseamna telefon sigilat?

6 răspunsuri:
| HelloImJosephine a răspuns:

Un telefon care se afla intr-o cutie infasurata intr-o folie de protectie.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Un telefon nou, cum a ieșit din fabrica. Cel resigilat nu este nou.

| Sofer a răspuns:

E nou la cutie cu sigiliu. Nu a fost desfăcut.

| Zuzu1991 a răspuns:

Este un scotch imposibil de scos fara sa rupi hartia din care e facuta cutia telefonului, care denota faptul ca nimeni nu a atins telefonul din momentul in care a iesit din fabrica, adica are valoare de sigiliu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când iese din fabrică este împachetat etanș într-o folie de protecție și o cutie de carton. Dacă acestea sunt etanșe, ne atinse, ne rupte acestea sunt o dovadă că acel telefon nu ma mai fost utilizat de nimeni altcineva după ieșirea din fabricație. Etanșeitatea acestor materiale de protecție sunt echivalentul unui sigiliu, a unei ștampile, care atestă că acel telefon este complet nou.

| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Telefon nou.