| LordGamesYT a întrebat:

Ce inseamna 'Ti' de la numele placilor video?

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Înseamnă că are mai multe shadere și e mai performantă ca versiunea non-Ti.
Așa am citit pe google.
http://www.tomshardware.co.uk/......mple-670ti

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu inseamna nimic, nu e un acronim. Modelele Ti sint de regula cu 15-25% mai rapide ca cele non-Ti. Mici diferente de arhitectura, memorii si procesor mai rapide, treburi de-astea.

| Frank51 a răspuns:

Tu ce crezi? Teoretic ar insemna un plus de performanta fata de versiunea non Ti, dar practic nu inseamna asta. La inceput Ti a fost un nume de model, la seriile 2, 3 si 4, si l-au pus in plus la modelele 550, 560, insemnand ca de fapt placile nu au nimic in comun, ci sunt total diferite mai ales la performante.